J7015 - HC Dukla Jihlava - HC Chotěboř 7:3

HC DUKLA Jihlava - HC Chotěboř     7:3 (4:0, 1:1, 2:2)

sestava:

brankáři: 1. Holcner - od 26. (31. Klíma)

obránci: 88. Slanař "C", 15. Špitálník - 28. Vogel, 9. Frühbauer

útočníci: 25. Císař "A", 39. Žižkovský, 22. Nepokojová "A" - 38. Bačkovský, 44. Bříza, 47. Stránský M.,

branky (asistence): 4., 9., 18., 18., 25., 48., 55. - HC Dukla Jihlava - 31. Bříza (Slanař), 54. Stránský (Bačkovský), 57. Nepokojová

střely na branku: :

tresty: 4:3, využití 0:1, v oslabení 0:0

hrací doba: 3 x 20 min čistého času

komentář:  V první třetině jsme nedali hned v úvodu dvě stoprocentní šance, na což domácí odpověděli rychlou brankou. Po druhé rychlé brance byla na ledě jen Dukla a naši hráči pouze ustrašeně sledovali, jak domácí hrají hokej. Když se v závěru třetiny hra začala srovnávat, přišlo chybné vyjetí golmana a třetí gol. Aby toho nebylo málo, než jsme se vzpamatovali, byl výsledek 4:0 a šlo se do kabin.

Do druhé třetiny jsme vstoupili s odhodláním korigovat výsledek a především se změnil přístup hráčů, kteří začali hrát svůj hokej. Bohužel z první větší šance domácích byl pátý gól. Do brankoviště se postavil nováček v našem týmu, Petr Klíma a hned se uvedl třemi těžkými zákroky. Tým to nakoplo a začal si vytvářet šance. Domácí následně po krátkém tlaku šli do třech a přišla korekce výsledku, po pěkně sehrané přesilovce.

Ve třetí třetině se hrál vyrovnaný hokej, několik šancí na obou stranách zůstalo nevyužito a tak zápas dospěl do jednoznačného výsledku 7:3 pro Duklu, která zaslouženě vyhrála.

Podtrženo sečteno: Neuvěřitelně bojácný a ustrašený výkon nás stál body. Domácí tým byl lepší ve všech ohledech, především v nasazením a pozičně. Dobře se uvedl golman Klíma, jinak se nikdo z hráčů nepřiblížil ani svému průměrnému výkonu. V neděli nás čeká velké derby s Havl. Brodem, na který je třeba se připravit o poznání lépe a odčinit dnešní prohru.